Cota 2 din fotbal pentru astăzi este compus din meciurile:

• Feyenoord – Marseille din Europa Conference League

Cota 2 din fotbal 28-04-2022

Manchester United – Chelsea PsF X (Egal la pauză sau final)

Rivalizarea dintre Manchester United și Chelsea FC poate nu mai e ce a fost odată, ambele echipe pierzând din strălucirea de acum câțiva ani, dar oferă, totuși, un spectacol de urmărit pentru fani - și oportunități de pariere pentru toți. Iar astăzi cele două echipe revin pe teren, chiar cu strălucirea pătată dar loturi valoroase pe ambele părți.

Etapa cu numărul 37 din Premier League revine cu un meci destul de interesant. Ambele formații dețin niște loturi foarte valoroase și experimentate. Prin urmare, voi miza pe un meci destul de echilibrat, ținând cont și de ultimele meciuri directe, dispută în care șansele de asista la un rezultat de egalitate la pauză sau final de meci sunt mai mult decât plauzibile.

Feyenoord – Marseille I1-3 (minim 1, maxim 3 goluri în prima repriză)

Ultima întâlnire dintre cele două echipe a fost tocmai în 2000, când ambele formații jucau în Liga Campionilor. După o victorie 3-0 în tur, Feyenoord a reușit să țină balonul departe de poarta sa tot meciul, obținând o remiză albă.

Semifinalele Conference League revin în seara de vineri cu o dispută destul de intensă. Ținând cont de forma bună în care se află Feyenoord, dar și de lotul foarte valoros deținut de către Marseille, voi miza pe un meci intens între cele 2 formații, în disputa de joi seară, meci în care se va marca minim un gol în prima repriză de joc, dar, cu siguranță, nu mai mult de 3.