Cota 2 din fotbal, 20-12-2022

Cota 2 din fotbal de marți 20 decembrie este formată din două evenimente și vine din oferta Superbet. Cele două partide alese provin din Cupa Spaniei. Mai jos, evenimentele alese:

• Guijuelo – Villarreal
  • Atlético Paso – Espanyol

cota 2 fotbal 20-12

Argumente pentru cota 2 de marți 20 decembrie

Guijuelo – Villarreal Pauză / Final - 2/2 (Villarreal conduce la pauză și câștigă)

Guijuelo evoluează în grupa 1 a ligii a patra spaniole, fiind pe locul secund în campionat, la doar două puncte în spatele liderului și cu șanse mari de promovare. În Cupă, Guijuelo a trecut de mult mai tritrata Deportivo La Coruna, scor 2-0.

Villarreal a intrat devreme în Cupă, încă de runda trecută, când a făcut spectacol în fața celor de la Santa Amalia, scor 9-0. Greu de crezut că se va repeta povestea și în meciul din turul trei, dar e clar că Villarreal vrea să facă spectacol și de această dată.

Nu putem face comparații între cele două formații, astfel că indiferent cu ce echipa va începe Villarreal, balanța se va înclina încă din primele minute în favoarea submarinului galben. Credem că misiunea va fi una facilă pentru trupa de pe El Madrigal, care se va impune fără emoții!

Atlético Paso - Espanyol Pauză / final 2/2 (Espanyol conduce la pauză și câștigă)

Atletico Paso e una din formațiile din Liga a patra spaniolă calificate în turul trei al Cupei Spaniei. Oaspeții fac parte din grupa a 5-a a din Segunda RFEF, fiind pe un modest loc 13. În runda anterioacă, Atletico Paso a trecut de Murcia, 2-1.

Espanyol  a intrat devreme în Cupa Spaniei, încă din turul doi și are de făcut o o deplasare pe terenul unei formații din ligile inferioare din Spania. În turul doi, formația din Barcelona s-a impus cu 3-0 contra celor de la Rincon, dar toate golurile au venit în partea a doua a meciului.

E diferență mare de valoare între cele două formații. Chiar dacă meciul precedent a avut de muncă, Espanyol va veni de această dată cu mai mulți titulari și credem că misiunea va fi una mai mult decât facilă, în fața unui adversar extrem de modest!