Biletul Zilei din 31 decembrie e format din două evenimente, vine din oferta Superbet și are o cotă totală de 2,971. Mai jos, cele două evenimente alese.

• Villarreal - Valencia
  • Fulham - Southampton

biletul zilei fotbal 31-12

Mai jos, argumentările pentru Biletul zilei din 31 decembrie

Villarreal – Valencia - Pauză sau final - PSF X (la pauza sau la final - egalitate)

Villarreal are o serie de 4 meciuri fără înfrângere, ce s-a soluționat recent cu eliminarea din Cupa Spaniei a echipei Guijuelo (echipă de ligă inferioară): Au avut nevoie de prelungiri pentru acest rezultat.

Doar 3 victorii a adunat fosta glorie a lui AC Milan, Gennaro Gattuso din octombrie și până la final de 2022 pe banca liliecilor. Asta înseamnă 10 meciuri. Victoriile au fost bifate împotriva unor adversari precum Osasuna, Betis și Clermont (amical), au existat și 3 remize, toate înregistrate în Primera Division.

Echilibrul din clasament se va regăsi și pe terenul de joc. Prudența va fi prezentă în ambele tabere, cu atât mai mult cu cât este primul joc de la reluarea sezonului. Villarreal e favorită, cu fanii în spate, dar Valencia e greu de învins. Mizăm astfel pe un rezultat indecis, fie la capătul primelor 45 de minute sau la finalul partidei Villarreal – Valencia.

Fulham – Southampton - Șansă dublă & total goluri - 1X & peste 1,5 (Fulham nu pierde și minim 2 goluri)

Revenirea fotbalului în Anglia a fost de bun augur pentru londonezii de la Fulham, care au reușit un succes important în etapa Premier League de Boxing Day. Toate au mers perfect pentru Mitrovic și colegii săi: echipa a deschis scorul rapid, iar Palace a rămas și în 10 la câteva minute după. Scorul final a fost 3-0 pentru Fulham, cu 1 și gol și 2 pase de gol pentru sârbul din atacul nou-promovatei.

Noua lanternă roșie din Anglia Premier League după etapa de Boxing Day, Southampton vine după un meci extrem de modest. Brighton, adversara întâlnită, a deschis repede scorul prin Adam Lallana (14’). A fost 2-0 pentru Pescăruși la pauză după autogolul lui Perraud. Unicul gol al Sfinților a fost reușit de Ward-Prowse. Se pare că va fi un sezon lung și greu pentru fanii lui Soton, echipa care a schimbat recent și antrenorul. Galezul Nathan Jones va avea misiune să scape echipa de la retrogradare.

Fulham joacă bine acasă, iar media de goluri a trupei lui antrenate de Marco Silva e una ridicată. După victoria categorică cu Palace, ne așteptăm la o nouă evoluție pe măsură din partea formației londoneze. Suntem precauți și vom miza că formația gazdă nu va pierde, iar în duelul Fulham – Southampton se vor marca minim 2 goluri!