Biletul zilei din fotbal, 3 februarie 2022

Biletul zilei de azi, cu cota totală de 4,75 vine cu meciuri din Liga 1, Cupa Belgiei și Copa del Rey din oferta Superbet:

• Farul Constanța – FC Botoșani
  • Anderlecht – Eupen
  • Real Betis – Rayo Vallecano

Biletul zilei

Farul Constanța – FC Botoșani, PsF 1 (Farul conduce la pauză și/sau câștigă)

Ziua de joi vine cu o serie interesantă de confruntări, prima dintre ele fiind reprezentată de către confruntarea nu numărul 29 din Liga 1, gazdele acestei partide fiind clasata cu numărul 6, Farul, formație care spre surprinderea tuturor reușesc sa se impună pe una dintre principalele poziții, situația fiind aproape identică pentru cei de la Botoșani, oaspeții având în posesia lor locul 5. Ambele formații pot crea o partidă imprevizibilă, însă voi miza pe impunerea unei prestații ceva mai bune din partea gazdelor, care cu siguranță de vor impune ori la pauză, ori la final.

Anderlecht – Eupen, 1X&0-3 (Anderlecht nu pierde și se marchează maxim 3 goluri)

A doua etapă de le biletul zilei de astăzi este disputa în care pentru gazde, un rezultat pozitiv i-ar putea propulsa în finala cupei Belgiei, în campionat Anderlecht aflându-se la 23 puncte peste cei de la Eupen, ultima echipă de le podium. De partea cealaltă, oaspeții se laudă cu o prestație destul de slabă, fiind deținători ai poziției 16. Deși situația gazdelor este una convenabilă, voi miza pe impunerea unui meci agresiv din partea acestora, în care cu siguranță se va respecta intervalul de 0-3 goluri.

Real Betis – Rayo Vallecano, II1-2 (se marchează 1 sau 2 goluri în a doua repriză)

Ultima confruntare de pe biletul zilei ne aduce o echipă cu o prostie destul de bună, Betis, formație care se impune pe primele locuri din La Liga, ci anume locul 3, acumulând un total de 46 puncte, cu 15 mai mult spre deosebire de adversari, Vallecano fiind din fericire într-o situație mult destul de echilibrat, locul 12 fiind datorat celor 31 de puncte. Voi miza pe apariția unui joc ofensiv, urmarea fiind una decisivă pentru ambele concurente din Cupa Del Rey, în care ambele formații vor încerca să se impună, în meci respectându-se intervalul de 1-2 goluri în repriza secundă.