Biletul zilei din fotbal, 16-04-2022

Biletul zilei de azi, cu cota totală de 3,04, este compus din două meciuri din Liga 1 și unul din Premier League:

• Sepsi Sf. Gheorghe – UTA Arad
  • Manchester United – Norwich City
  • Farul Constanța - Universitatea Craiova

Biletul zilei

Sepsi OSK – UTA Arad PsF X (egal la pauză sau final)

Ținând cont de forma destul de echilibrată dintre cele 2 echipe, dar și de stilul acestora de joc, unul predominant defensiv, voi miza pe un meci strâns în disputa de sâmbătă, partidă în care șansele de a vedea un rezultat de egalitate la pauză sau final de meci sunt mai mult decât plauzibile.

Manchester United – Norwich 1 solist (Man Utd se impune)

Ținând cont de forma bună în care se află Manchester United, dar și de lotul foarte valoros și experimentat pe care aceasta îl deține, dar și de faptul că Norwich nu reprezintă un adversar de speriat, voi miza pe un meci intens între cele 2 echipe, dominat de către trupa lui Cristiano Ronaldo, dispută în care aceștia vor reuși să se impună, de altfel, la finalul celor 90 de minute de joc.

Farul Constanța - Universitatea Craiova O1-3 (echipa oaspete marchează minim 1, maxim 3 goluri)

Cele 2 echipe deține niște loturi extrem de valoroase și experimentate și practică un fotbal foarte ofensiv și prolific. Cu toate acestea, stilul de joc foarte defensiv al Farului, atunci când este cazul, îi va pune, cu siguranță, probleme formației lui Reghecampf. Prin urmare, voi miza pe un meci strâns în disputa de sâmbătă seară, meci în care borna de 3 reușite nu va fi depășită cu siguranță.