Biletul zilei din fotbal, 14-04-2022

Pentru biletul zilei din fotbal pentru astăzi am adunat o serie de meciuri interesante din Europa, cu cota totală de 4,03:

• Silkeborg IF – FC Copenhagen din Superliga daneză
  • Roma – Bodø/Glimt din Europa Conference League
  • Olympique Lyonnais – West Ham United  din Europa League

Biletul zilei fotbal

Deschide și verifică un cont nou Superbet și primești 199 rotiri gratuite la Book of Ra Deluxe și
50 RON Freebet!

Silkeborg IF – FC Copenhagen 2-5 goluri

Biletul zilei de astăzi vine cu o serie de confruntări foarte interesante, una dintre cele mai importante fiind cea cu numărul 25 din campionatul intern al Danemarcei, dintre Silkeborg, formație care prezintă care au drept adversare în SuperLiga pe Copenhaga, meciul fiind unul între doi poli destul de opuși. Deși diferența dintre cele două formații nu este una foarte mare în ceea ce privește prestațiile, gazdele vor spera măcar la notarea unei remize pe tabelă, ținând cont de lotul și de prestația impresionantă depusă de către Copenhaga. Voi miza pe un meci ofensiv din partea ambelor concurente, în care cu siguranță intervalul de 2-5 goluri va fi respectat.

Roma – Bodø/Glimt CMMD1 (Roma merge mai departe)

A doua dispută de astăzi vine cu una dintre cele mai importante confruntări din sferturile Conference League, gazdele partidei fiind cei de la Roma, echipă care îi vor primi pe propriul teren pe cei de la Bodo, formație care în tur reușesc să se impună prin scorul de 2-1. Deși diferența dintre cele două candidate este destul de majoră din privința lotului, cei de la Roma sunt înfrânți în tur prin scorul de 2-1, însă în retur partida fiind de partea gazdelor, care deși sunt în dezavantaj din punct de vedere al scorului, au un lot mult mai valoros decât cel al oaspeților, fapt prin care voi miza prin impunerea unui joc agresiv din partea acestora, care cu siguranță se vor califica mai departe.

Olympique Lyonnais – West Ham United  PsF 1 (Lyon conduce la pauză sau câștigă)

Ultima etapă de pe biletul zilei vine din nou cu o confruntare decisivă din sferturile Europa League, de această dată meciul având loc pe terenul celor de Lyon, formație a cărei misiuni este impunerea în fața uneia dintre cele mai imprevizibile echipe, West Ahm. Deși avantajul este de partea celor de la Lyon, oaspeții  vor încerca cu orice preț obținerea celor 3 puncte, obiectiv care i-ar ajuta în proiectarea către semifinale. Voi miza pe un meci foarte puternic din partea ambelor candidate, însă în mare parte dominat de către Lyon, care cu siguranță vor deține avantajul cel puțin la pauză.

Silkeborg IF – FC Copenhagen 2-5