Biletul zilei din fotbal, 13-04-2022

Biletul zilei de azi din fotbal conține două dintre cele mai importante meciuri de azi, plus unul din Superliga din Danemarca:

• Randers – Midtjyland
  • Liverpool – Benfica
  • Atletico Madrid – Manchester City

Biletul zilei din fotbal

Deschide și verifică un cont nou Superbet și primești 199 rotiri gratuite la Book of Ra Deluxe și
50 RON Freebet!

Randers – Midtjyland PsF X (egal la pauză sau final)

Unul dintre cele mai interesante meciuri de astăzi este reprezentat de către confruntarea nu numărul 25 din Superliga, gazdele acestei partide fiind clasata cu numărul 5, Randers, formație care spre surprinderea tuturor reușesc sa se impună pe una dintre pozițiile superioare din campionat, această situație fiind una asemănătore pentru oaspeți, aceștia clasându-se pe un loc mult mai favorabil.

Ambele formații pot crea o partidă imprevizibilă, în care deși miza nu este una foarte importantă, voi miza pe impunerea unui egal cel puțin la pauză.

Liverpool – Benfica 3-6 goluri

Meciul nu numărul doi de pe biletul zilei de astăzi este disputa cu numărul 4 din sferturile Champions League, în care pentru gazde, un rezultat pozitiv i-ar putea califica în semifinale, Liverpool având și avantajul din tur, în câte se impun prin scorul de 3-1. Deși gazdele au o prestație mult mai bună, Benfica va da tot posibilul pentru un rezulta pozitiv, șansele fiind infirme. Ținând cont că situația celor două formații este una nu foarte diferită, ambele echipe vor da tot posibilul pentru a câștiga.

Ne așteptăm la un meci ofensiv, marcându-se între 3 și 6 goluri.

Atletico Madrid – Manchester City 2 solist (Man City câștigă)

Ultima confruntare de pe biletul zilei este etapa cu numărul 3 din sferturile Champions League și îi are în rolul de gazde pe cei de la Atletico Madrid, formație care prezintă o prestație surprinzătoare, reușind ca în turneul final să țină piept unor echipe destul de puternice. Pe cealaltă parte avem o echipă stabilă și dornică de a se impune, având totodată si avantajul din tur.

Voi miza pe un joc ofensiv, însă dominat de către oaspeți, care cu siguranță se vor impune.