Biletul zilei de miercuri 28 decembrie este format din două evenimente din oferta Superbet și are o cotă totală de 2,98. Mai jos, cele două evenimente alese:

1. Volos – AEK Atena
  2. Auxerre – AS Monaco

Argumentările pentru biletul zilei de miercuri 28 decembrie:

Volos – AEK Atena Ambele echipe marchează (GG) – Da

Volos a avut un parcurs bun în actuala stagiune din prima ligă din Grecia, ocupând locul 5 după 14 etape disputate. În primul meci oficial jucat de la reluarea sezonului, Volos a remizat, scor 0-0 în deplasarea de la Asteras.

AEK Atena e una din forțele fotbalului elen. Gruparea din capitala Greciei e pe locul doi în clasament, la 6 lungimi în spatele liderului Panathinaikos. Chiar dacă are un golaveraj mai bun, AEK are două eșecuri. Unul contra rivalei Pana și altul chiar contra adversarei din această etapă.

AEK Atena va veni cu un singur gând și acela să câștige, dar cum am menționat, Volos își va juca șansa. Gazdele au 12 goluri marcate în cele 7 meciuri de acasă, astfel că vom miza pe o partidă cu goluri în ambele părți.

Auxerre – AS Monaco Pauză sau final - PSF 2 (Monaco conduce la pauza sau câștigă)

Înainte de întreruperea campionatului, Auxerre avea o singură victorie în 11 etape. Câștigase pe teren propriu cu AC Ajaccio, scor 1-0, o altă echipă care se va lupta să evite retrogradarea. Ultimul meci înaintea începerii Campionatului Mondial a fost în deplasarea de la PSG. Înfrângere cu scorul de 0-5.

AS Monaco are unul dintre cele mai valoroase loturi din campionatul Franței. Vrea să nu mai rateze grupele Ligii Campionilor în viitoarea ediție, iar pentru asta trebuie să termine printre primele trei echipe. E în revenire de formă, după un început mai slab de sezon.

Cum ziceam, Monaco e una din forțele fotbalului din Franța, dar startul de sezon nu a fost tocmai conform aștetptărilor. Monegascii au forța să revină și pentru început vor să câștige partida din deplasarea de la Auxerre. Vom miza mai precaut și vom lua PSF 2 în Auxerre – AS Monaco.