Biletul Zilei de joi 29 decembrie este format din două evenimente, vine din oferta Superbet și are o cotă totală de 2,41. Mai jos, cele două evenimente alese:

2. Marseille - Toulouse

Biletul zilei de joi 29 decembrie 2022 cu 2 meciuri din Ligue 1

Argumente pentru biletul zilei de joi 29 decembrie:

Nice – Lens Interval goluri 2-5 (minim 2, maxim 5 goluri)

În campionat, Nice a marcat de doar 15 ori în 15 etape. Doar Auxerre și AC Ajaccio, două dintre nou-promovate, stau mai slab la acest capitol. Nice a acumulat 20 de puncte și are o linie de clasament cu câte cinci victorii, tot atâtea egaluri și înfrângeri.

După 15 etape, Lens este surprinzătoarea ocupantă a locului secund din Franța. Nu ar fi mizat nimeni pe RCL, ci fie pe Lyon, OM sau Monaco. Într-un campionat în care nu există echipă care să pară că-i poate sufla titlul lui PSG.

Ambele formații sunt echipe de goluri, iar media de reușite e una ridicată. Ne așteptăm ca și în acest meci să vedem goluri și mizăm că golurile din acest duel se vor încadra în intervalul indicat la Nice – Lens.

Marseille – Toulouse 1X2 & total goluri - 1 & peste 1,5 (Victorie Marseille minim 2 goluri)

Marseille a jucat un singur meci amical în pauza competițională. Echipa lui Igor Tudor a fost învinsă cu scorul de 2-3 de Sassuolo. OM a condus de două ori prin golurile reușite de Alexis Sanchez și Dimitri Payet, dar a pierdut cu un gol marcat în minutele de final ale partidei.

Pentru Toulouse, pauza competițională a venit într-un moment propice. Erau trei înfrângeri consecutive pentru Toulouse, care a pierdut în deplasarea de la Lens, pe teren propriu cu AS Monaco, respectiv, pe terenul lui Rennes.

Marseille joacă bine acasă, acolo unde a avut un parcurs bun, cu unele mici scăpări. Toulouse e lanternă roșie și e greu de crezut că va putea pune probleme pe Velodrome. Vom miza cu încredere pe victoria gazdelor și minimum două goluri marcate de echipa lui Tudor!

Nice – Lens Interval goluri 2-5
Marseille – Toulouse 1X2 & total goluri - 1 & peste 1,5