Cota 2 din fotbal, 11-1-2023

Cota 2 din fotbal, de miercuri, 11 ianuarie e formată din două evenimente și vine din oferta Superbet. Cele două partide alese provin din Cupa Italiei și prima ligă a Franței, Ligue 1.

Mai jos, evenimentele alese pentru cota 2 de marți, 10 ianuarie.

• AC Milan - Torino
  • Troyes - Marseille

cota 2 11-1

Mai jos, argumentările pentru cota 2 de miercuri, 11 ianuarie

AC Milan – Torino – CMM1 - (Milan se califică mai departe)

Înainte de Milan - Torino, campioana Italiei a pierdut două puncte importante după un final de coșmar în meciul cu Roma. „Diavolul milanez” a condus cu 2-0, în derby-ul de pe San Siro, dar capitolinii au egalat în ultimii 5 minute. În urma acestui rezultat, Milan a picat la 7 puncte de liderul din Italia. Iată ultimele rezultate obținute în campionat de trupa antrenată de Pioli:

Toro” n-a avut emoții pentru a ajunge în optimile de finală din Cupa Italiei. Echipa pregătită de Ivan Juric a trecut de Palermo, scor 3-0, și de Cittadella, scor 4-0. Înainte de Milan – Torino, „taurul” se află pe locul 10 în clasamentul din campionatul Italiei, cu 23 de puncte. Torinezii au obținut, însă, doar o singură victorie în ultimele cinci etape.

AC Milan e favorită în acest duel, dar torinezii nu vor ceda deloc ușor. Sunt șanse să vedem goluri de ambele părți și de ce nu, un meci decis în prelungiri. Tocmai din acest motiv vom miza pe calificarea celor de la AC Milan, obiectiv care poate fi atins atât în cele 2 reprize de prelungire sau chiar la penalty-uri.

Troyes – Marseille – X2 & peste 1,5 - (Marseille nu pierde, iar în meci se vor marca minim 2 goluri)

Troyes are o singură victorie în ultimele 10 meciuri oficiale, nouă etape de campionat și un meci în Cupa Franței. Troyes a fost eliminată de Lille în 32-imile de finală ale competiției, un joc susținut în deplasare. Astfel că echipa aflată la sud-est de Paris se poate concentra pe campionat, unde trebuie să evite retrogradarea. Pentru că e greu de crezut că ar putea să se pună problema accesului în cupele europene pentru o echipă situată acum în jumătatea inferioară a Ligue 1.

Poate cele mai importante sau cele cele mai grele puncte au fost obținute de Olympique Marseille în meciurile pe care le-a disputat înaintea începerii Campionatului Mondial din Qatar. Trupa de pe „Velodrome” s-a impus cu scorul de 1-0 în fața lui Lyon, pe teren propriu, un gol reușit de Gigot pe finalul primei reprize

Marseille are o medie ridicată de goluri și e una din formațiile din Ligue 1 care marchează des. Apărarea celor de la Troyes e mai mult decât permeabilă și e greu de crezut că va încasa un singur gol. Pentru siguranță, vom miza că Marseille nu va pierde acest duel, iar în meci se vor marca minimum 2 goluri!