Biletul cu Cota 2 de luni 16 ianuarie este formată din două evenimente din oferta Superbet, din prima ligă a Italiei, Serie A, și a Portugaliei, Liga Portugal.

Mai jos, evenimentele alese:

• Empoli – Sampdoria
  • Estoril – Casa Pia

Iată și argumentele pentru alegerile de pe cota 2 de luni 16 ianuarie:

Empoli – Sampdoria Șansă dublă & total goluri - 1X & sub 4,5 (Empoli nu pierde și maxim 4 goluri)

Empoli, echipa lui Răzvan Marin, revine pe teren propriu după un meci bun susținut pe „Olimpico”, unde a scos un rezultat de egalitate contra lui Lazio, scor 2-2. Golul egalizator a fost reușit chiar de internaționalul român în al patrulea minut de prelungire.

Sampdoria este a doua cea mai slabă echipă din Serie A. Se poate concentra doar pe salvarea de la retrogradare și trebuie, momentan, să recupereze un handicap de șase puncte față de Spezia, echipa aflată pe 17, primul loc care garantează menținerea în Serie A.

Prudența va fi prezentă în ambele tabere. Mai ales că ambele formații își doresc, în primul rând, să nu piardă această partidă. În acest caz, pronosticul nostru pentru meciul Empoli – Sampdoria va fi 1X & sub 4,5 goluri!

Estoril – Casa Pia Șansă dublă - X2 (Casa Pia nu pierde)

Estoril a avut un sezon modest până acum! Echipa gazdă din acest duel se află pe poziția a 14-a în clasament, cu doar 16 puncte adunate. Forma de moment este de asemenea una modestă, cu patru eșecuri în ultimele 5 partide.

Casa Pia e una din surprizele plăcute ale acestui sezon din Liga Portugal. Oaspeții acestui duel se află pe locul 5 în clasament, cu 27 de puncte adunate. La 6 lungimi de locul trei ocupatde către cei de la FC Porto.

Casa Pia e echipa mai bună în acest moment, iar cu încă un rezultat bun, se ține în plasa primelor patru clasate. Oaspeții vor forța chiar victoria, dar noi vom paria la siguranță și pont Estoril – Casa Pia merge pe X2.