Biletul Zilei din 8 ianuarie e format din două evenimente, vine din oferta Superbet și are o cotă totală de 2,62. Mai jos, cele două evenimente alese.

• AC Milan – AS Roma

biletul zilei fotbal 8-1

Mai jos, argumentările pentru Biletul zilei din 8 ianuarie

Sevilla – Getafe – PSF X - (la pauza sau la final - egalitate)

Sevilla a fost decepția sezonului până acum în Spania. Formația care în trecut făcea furori și chiar scria istorie în Europa, se zbate acum în subsolul clasamentului. Andaluzii ocupă locul 18 acum, primul ce duce în liga a doua.

Getafe nu a avut un sezon prea bun în La Liga. Madrilenii se află pe locul 14 în clasament, la 5 lungimi distanță de zona periculoasă și implicit de adversara din această etapă, care ocupă prima poziție ce duce în liga secundă.

Getafe va fi o nucă greu de spart de către Sevilla, cu atât mai mult în condițiile în care andaluzii au mai multe absențe. Trupa de pe Sanchez Pizjuan va avea mult de muncă și credem că sunt șanse mari să vedem un rezulat de egalitate, fie la pauză sau la finalul disputei Sevilla – Getafe

AC Milan – AS Roma – interval 2-4 - (min 2, maxim 4 goluri)

În primul joc din 2023, „diavolul milanez” a câștigat la Salerno, grație celor două reușite venite în primele 15 minute. Golurile victoriei au fost marcate de Leao și Tonali. În ultimele patru etape, Milan are trei victorii cu scorul de 2-1.

În urma victoriei din primul meci al anului, 1-0 contra celor de la Bologna, formația pregătită pentru al doilea sezon consecutiv de portughezul Jose Mourinho se află pe locul 6, cu 30 de puncte. Roma este la trei puncte de un loc care ar duce în Champions League.

Cum am remarcat și mai sus, ultimele patru meciuri ale celor de la AC Milan s-au încheiat cu fix trei goluri marcate. Roma are forța să marcheze pe San Siro, dar pe de altă parte de greu de crezut că nu va primi gol, astfel că vom miza pe un număr de goluri care să se încadreze în intervalul indicat în AC Milan – AS Roma.