Biletul Zilei din 15 ianuarie e format din două evenimente, vine din oferta Superbet și are o cotă totală de 2,46. Mai jos, cele două evenimente alese.

• AS Roma - Fiorentina

biletul zilei fotbal 15-1

Mai jos, argumentările pentru Biletul zilei din 14 ianuarie

Rennes – PSG – Interval goluri 2-4 - (min 2, maxim 4 goluri)

Rennes este la a doua înfrângere în ultimele trei etape de Ligue 1. La mijlocul săptămânii a cedat pe terenul lui Clermont, scor 1-2, un meci în care a pierdut doi jucători importanți în ceea ce privește partida cu PSG.

În ultima deplasare, PSG a călcat strâmb pe terenul lui Lens, echipă aflată pe poziția secundă, iar diferența se micșora la patru puncte. Însă în urma ultimei etape s-a refăcut la șase puncte, penru că Lens a terminat la egalitate, iar parizienii s-au impus pe teren propriu în fața ultimei clasate, Angers.

PSG nu a câștigat așa de clar cum toți se așteptau în meciul contra ultimei clasate. Disputa de pe terenul celor de la Rennes nu va fi deloc ușoară, astfel că nu ar fi exclus ca PSG să primească din nou gol. Pont Rennes – PSG merge pe un număr de goluri care să se încadreze în intervalul indicat.

AS Roma - Fiorentina - Interval goluri 2-4 - (min 2, maxim 4 goluri)

În runda precedentă din Serie A, Roma a întors miraculos rezultatul din derby-ul cu AC Milan. Condusă cu 2-0 pe San Siro, formația din capitala Italiei a egalat prin reușitele lui Ibanez (minutul 87) și Abraham (minutul 93). După acest rezultat, Roma se află pe locul 7 în clasament Serie A, cu 31 de puncte. „Galben-roșii” sunt neînviși în ultimele patru runde.

Echipa din Florența merge din ce în ce mai bine în Serie A. În ultima etapă, „violeții” au trecut de Sassuolo. Golul victoriei a fost reușit de Gonzalez, în prelungiri, din penalty. A fost a treia victorie în ultimele cinci etape. Astfel, înainte de Roma – Fiorentina, „Viola” a ajuns pe locul 9, cu 23 de puncte.

Fiorentina vine cu moralul ridicat pe Olimpico, dar Roma e o echipă greu de învins. Trupa lui Mourinho pleacă favorită, însă meciul va fi unul care pe care. Golurile nu ar trebui să lipsească de la acest meci, astfel că pronstic AS Roma – Fiorentina merge pe număr de goluri care să se în intervalul indicat.

Rennes – PSG – Interval goluri 2-4
AS Roma - Fiorentina - Interval goluri 2-4