Biletul Zilei din 12 ianuarie e format din două evenimente, vine din oferta Superbet și are o cotă totală de 2,97.

• Feyenoord - Zwolle
  • AS Roma - Genoa

biletul zilei fotbal 12-1

Mai jos, argumentările pentru Biletul zilei din 12 ianuarie

Feyenoord – Zwolle - Pauză / Final - 1/1 (Feyenoord conduce la pauză și se impune)

Feyenoord se află într-o formă de invidiat, cel puțin din punct de vedere al clasării în Eredivisie, unde este liderul clasamentului cu un total de 34 de puncte cumulate în 15 meciuri jucate și un golaveraj pe măsură cu 36 de goluri marcate și doar 14 primite.

Zwolle este în formă foarte bună în Eerste Divisie unde se află pe poziția secundă cu un total de 41 de puncte cumulate în 18 meciuri jucate, având de asemenea 44 de goluri marcate și doar 21 primite.

E greu de crezut că putem asista la o surpriză în acest duel. Diferența de valoare e una evidentă, cu atât mai mult cu cât forma liderului din Olanda e una excelentă. Vom miza pe un succes clar al celor de la Feyenoord, conturat încă de la capătul primelor 45 de minute.

AS Roma – Genoa - Total goluri Roma peste 1,5 (Roma marchează minim 2 goluri)

Echipa lui Jose Mourinho era cotată cu șanse bune înaintea startului de sezon de a se lupta la titlu, doar că socotelile nu au ieșit așa cum trebuie și pe teren, iar AS Roma se zbate în campionat sub locurile ce duc în Liga Campionilor.

Retrogradarea în Serie B n-a demolat-o pe Genoa, care luptă să revină în prim planul fotbalului italian după doar un an de al doilea eșalon. Lucrurile decurg destul de bine până acum, cu șanse bune de a reuși să revină în Serie A la finele turului de campionat. Iar Cupa n-a fost deloc neglijată, pentru că Genoa e un club cu mândrie.

Roma a remizat în ultima etapă pe San Siro, 2-2 cu AC Milan și vine cu un moral foarte bun înainte de duelul din Cupă. Genoa are șansa unui nou meci contra unui nume importat din fotbalul italian, dar nu credem că poate realiza surpriza. Vom miza că elevii lui Mourinho vor marca de cel puțin două ori îi AS Roma – Genoa.