Biletul Zilei din 1 ianuarie e format din două evenimente, vine din oferta Superbet și are o cotă totală de 3,09. Mai jos, cele două evenimente alese.

• Nottingham - Chelsea
  • Tottenham – Aston Villa

biletul ziilei fotbal 1-1

Mai jos, argumentările pentru Biletul zilei din 1 ianuarie

Nottingham – Chelsea – total goluri Chelsea – peste 1,5 - (Chelsea marchează peste 1,5 goluri)

Majoritatea punctelor strânse de Forest în Premier League au venit în urma unor meciuri jucate pe teren propriu. În deplasări, în schimb, „pădurarii” au veni „acasă” cu doar două puncte. De Boxing Day trupa antrenată de Steve Cooper a jucat pe terenul lui Manchester United. Și a pierdut acel duel în mod clar, scor 3-0 pentru „diavoli”.

Cel mai recent meci pentru londonezi s-a jucat marți seară. Chelsea a învins-o cu 2-0 pe Bournemouth. Partida a fost rezolvată încă din prima repriză. Kai Havertz a deschis scorul încă din minutul 16, după o pasă a lui Sterling. Avantajul gazdelor a fost dublat de Mason Mount în minutul 24.

Nottingham a arătat destul de multe slăbiciuni în partida cu Man United și dacă nu va fi mai atentă, va avea de suferit și în fața celor de la Chelsea, un alt gigant din Premier League. Londonezii au mare calitate în ofensivă și credem că pot marca de cel puțin două ori în duelul Nottingham – Chelsea.

Tottenham – Aston Villa – victorie Tottenham

Până în luna noiembrie, Tottenham și-a câștigat meciurile în care pleca din postura de favorită. Dar formația din nordul Londrei nu s-a descurcat prea bine în duelurile cu adevărat importante și a cedat împotriva unor echipe precum Arsenal, Man United, Liverpool sau Newcastle.

În primul meci după pauza internațională, Villa a cedat „acasă” contra lui Liverpool, scor 1-3. Elevii lui Unai Emery ocupă momentan locul 12 în Premier League, cu 18 puncte acumulate în 16 runde. În cele 8 deplasări din acest sezon, Villa are 16 goluri încasate!

Tottenham a evitat eșecul cu Brentford, după ce a fost condusă cu 0-2, dar pe de altă parte putea pleca chiar cu toate punctele. Villa a arătat slăbiciuni contra lui Liverpool și suntem de părere că trupa lui Conte se va impune la finalul meciului Tottenham – Aston Villa.